راهنمای نگارش مقالات

همایش نخست

آخرین وضعیت مقاله
جهت استعلام از آخرین وضعیت مقاله خود، کد رهگیری مقاله را در کادر زیر وارد نمایید.


 


گزارش مختصر همایش نخست

معرفی دبیرخانه نخستین همایش:

امروزه معماری ایرانی، به دلیل بروز برخی جنبه‌های از خود بیگانگی، مورد تهاجم فرهنگی غربی واقع شده و این موضوع سبب شده است معماری ایرانی‌ـ‌اسلامی در ساختمان‌های ایرانی بیش از پیش کم‌رنگ و کم‌رنگ‌تر شود. تحولات دوران جدید، موجب دگرگوني‌هایی بسیاری در میان جلوه‌هاي زندگي جامعه شده است. در این دوران معماري سنتي به علت سرعت بسیار زیاد تحولات، فرصت تطابق با فرهنگ جدید را پيدا نكرد. در اثر رشد سریع جمعیت شهری چند دهه گذشته این گسست خود را بیش از پیش نشان داده است و ادعایی گزافه نیست که این گسست امروزه بدل به بزرگترین آسیب معماری و شهرسازی کشور شده و چاره‌جویی صاحب‌نظران و اندیشمندان در این حوزه بسیار ضروری به نظر می‌رسد. همایش ملی معماری، فرهنگ و مدیریت شهری با توجه به نقش موثر مدیران شهری در احیای فرهنگ و معماری ایرانی-اسلامی و برای یافتن راهکارهایی جهت تخفیف گسست مورد اشاره همچنین کاهش پیامدهای منفی آن، بستری را برای حضور و رائه نظرات صاحبان اندیشه، متخصصین، اساتید دانشگاه، مدیران، برنامه‌ریزان شهری، مهندسین و دانشجویان فراهم نمود.

 

 

گزارش مختصر برگزاری همایش نخست:

نخستین همایش معماری، فرهنگ و مدیریت شهری در روز بیست و دوم اسفند 1392، در تالار میلاد شهرداری کرج با حضور استادان، فرهیختگان و دانشجویان برگزار گردید. دبیرخانه نخستین همایش در هفته نخست شهریورماه سال 1392 تشکیل و پس از تشکیل پیش نشست نخست، دعوتنامه جذب اعضای کمیته علمی را ارسال و پس از آن فراخوان پذیرش مقاله اعلام نمود. بر اساس جدول زمان‌بندی همایش، آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات در نوبت دوم تا 19 آذرماه سال 1392 تمدید شد.

ارسال اصل مقالات نیز تا 15 بهمن‌ماه سال 1392 صورت گرفت. در این مدت بیش از 1150 مقاله به دبیرخانه همایش واصل شد، که 560 مقاله برای ارائه در همایش مورد پذیرش قرار گرفت. از این تعداد حدود 9 مقاله برگزیده به صورت سخنرانی و بقیه نیز به صورت پوستر و چاپ در کتاب مجموعه مقالات در همایش ارائه شد.

در روز برگزاری، در افتتاحیه جناب آقای دکتر آقامحمدی معاونت توسعه و برنامه‌ریزی شهرداری کرج، به ایراد سخنرانی در مورد آسیب‌های حوزه معماری و شهرسازی در مدیریت شهری پرداختند. پس از آن نیز دبیر همایش جناب آقای مهندس فرهانی اسلامی سخنرانی کردند.

اين همايش با برگزاري دو پنل و ارائه مقالات برتر به کار خود پايان داد. همچنین برگزاری کارگاه تخصصی، ملاحظضات پدافند غیرعامل در معماری و شهرسازی از جمله برنامه‌هاي اين همايش بود.

 

 

   

 

 

جهت ارسال مقاله و شرکت در همایش ها ، ابتدا باید در سامانه ثبت نام کرده و در همایش مورد نظر خود عضو شوید . سپس به کمک کنترل پنل خود می توانید اقدام به ثبت و ارسال مقاله های خود نمایید.


تقویم همایش

نخستین همایش
هزینه و خدمات

نشریات پشتیبان
سامانه کنفرانس‌های شباک